Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. týdenní plán (od 9. 10.)

5. 10. 2017

 

TÝDENNÍ PLÁN UČIVA  9. - 13. ŘÍJNA 2017

PŘEDMĚT

UČIVO

 

ČTENÍ

 

- Str. 27 – 31 (písmena m, t)

- Hry na skládání slov a poznávání prvních a posledních hlásek, čtení písmenkových hadů a jednoduchých slov

- hry s novými i známými písmenky, běhací diktát

 

PSANÍ

 

- Str. 10 - 12

- horní oblouk, závitnice, vlnovka

 

MATEMATIKA

- Str. 22 – 26

- počítáme do 6

- číslice 6, sčítání v trojúhelnících, práce s daty, krokování, souměrnost

- matematické hry

 

PRVOUKA

-  dopravní značky, bezpečnost, výroba semaforu

- pozorujeme stromy

 

 

ANGLIČTINA

 

-  říkanka

- what´s your name? Who´s this? it´s me.

- barvy, zvířata

- hry

 

 

Milí rodiče,

 

předchozí týden byl plný akcí, ale i procvičování a nové látky. Chtěla bych jen v rychlosti shrnout akce, abyste věděli, co všechno děti zažily.

V úterý jsme díky panu Kolesovi měli možnost vyzkoušet si "programování" malých robotů Ozíků. Děti musely pomocí kódů provádět Ozíky bludišti různých obtížností. Workshop byl opravdu velmi vydařený a všichni byli nadšeni. Velký dík patří nejen panu Kolesovi, ale i Hance Kolesové a panu Kollingerovi, kteří dětem při práci pomáhali také. 

Ve středu jsme oslavovali Svátek zvířat. Deváťáci pro děti z 1. stupně připravili šest stanovišť s nejrůznějšími úkoly týkajícími se zvířecího světa. Děti např. poznávaly zvířata podle hlasu, skládaly puzzle, rozřazovaly živočichy podle různých kritérií, tvořily potravní řetězce, luštily křížovku nebo třeba skákaly do dálky a zjistily, zda jejich výkon odpovídá skoku slona či skokana a dalších. :-) Naše třída obržela dokonce 1. místo s počtem 56 bodů z celkových 60. Jsou to šikulové!

Ve čtvrtek jsme si ještě vyprávěli legendu o sv. Františkovi, který je považován za ochránce a milovníka zvířat. A poté na děti čekalo překvapení v podobě krátkého povídání o hadech spolu s ukázkou korálovky a krajty. Většina dětí se i odvážila si hady pohladit. :-)

V pátek jsme pak dokončili zvířecí týden výrobou papírových zvířátek, které si děti moc chtěly odnést domů, ale slíbily, že vydrží do podzimních prázdnin, aby nám výrobky pěkně zdobily okenní parapety. :-)

Od příštího týdne se začínáme v českém jazyce učit souhlásky. Je třeba, aby děti již bezepečně poznaly krátké i dlouhé samohlásky. 

Hezký zbytek neděle všem.

B. K.

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 29453
Měsíc: 325
Den: 3