Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. týdenní plán (od 25. 9.)

22. 9. 2017

 

 

TÝDENNÍ PLÁN UČIVA 25. – 27. ZÁŘÍ 2017

PŘEDMĚT

UČIVO

 

ČTENÍ

 

- Str. 18 – 21 (písmena A, E) + opakování O, U,

- Hry na skládání slov a poznávání prvních a posledních hlásek

- hry s novými i známými písmenky

 

PSANÍ

 

- Str. 7- 8

- šikmá čára, svislá a vodorovná čára

 

MATEMATIKA

- Str. 16 – 18

- počítáme do 6

- číslice 1, 2, 3, 4 – jejich čtení

- matematické hry

 

PRVOUKA

- okolí školy

- v obci, dopravní značky, bezpečnost

 

 

ANGLIČTINA

  • poslech příběhu
  • hraní příběhu
  • hello! a Goodbye!

AKCE

 28. 9. – státní svátek

 29. 9. – ředitelské volno

 

 

 

Milí rodiče,

druhý týden plnohodnotného učení byl ve znamení řádění bacilů ve třídě. Odnesla jsem to i já sama, ale během týdne chybělo i několik dětí. Děkuji tedy rodičům, že se školním povinnostem věnovali a doplnili, co děti zameškaly. 

Co se týká stihání látky, všechno jsme zvládli a ve skluzu nejsme. Věnujeme každému písmenku poměrně velkou pozornost a trénujeme ho možná více, než by vám připadalo nutné, ale pro zažití je to potřeba. Následující týden trošku přidáme, protože budeme probírat písmena A a E, která většina dětí dobře pozná, tudíž doufám, že je zvládneme i během tří dnů. Protože ve čtvrtek je státní svátek a v pátek mají děti ředitelské volno.

Dnes (pátek) jsem vybrala notýsky a budu se snažit do pondělí je dětem předat s jedničkami za dobrovolný úkol a slíbenými nálepkami za práci v uplynulém týdnu. S dětmi se pracuje opravdu dobře a jsou šikovné.

Prosím akorát rodiče o větší kontrolu přípravy věcí do školy - penálu (ořezané pastelky, tužky...), učebnic, sešitů, desek. Děti mají možnost si téměř vše nechávat ve škole a brát si domů pouze věci, ve kterých je nějaký úkol, nicméně by měly vědět, kde co mají, proto připravujte tašku společně. Domácí úkoly jsou také součástí přípravy, tak prosím sledujte stránky, kam všechno píši. Tentokrát dostaly děti úkol na pracovním listu v červených deskách.

Se zpožděním, ale přece, jsem poslala dětem přihlášky na sbor (do sešitu se sovou). S paní vychovatelkou jsem domluvená, že je dodají příští sborovou zkoušku. :-) Některé děti mají také v sešitu se sovou složenku na obědy. Také jsou tam informace o výskytu vší a návratka (kterou vyplněnou a odstřiženou pošlete zpět). A dále prosím o podpis k poučení o bezpečnosti - skateboardy apod. Pokyny k fotografiím jsem dala na hlavní stránku. Cena je 230 Kč, kdo fotky nechce, přinese je zpět.

Stále platí na doma trénování syntézy hlásek - skládání slov podle hláskování. Hry na roboty, mimozemšťany a také rozpoznávání prvních a posledních hlásek. V matematice nic dělat doma nemusíte, jen pokud by někdo chtěl, můžete mrknout do učebnice/pracovního listu, jaké typy úloh právě řešíme. Angličtina tento týden byla suplovaná, a tak vše doženeme příští týden. :-) 

V pondělí jsme také oslavili první narozeniny ve třídě - Aničky Šajnarové. Každý Aničce vyrobil malé přáníčko, které si schovala do vlastnoručně vyzdobené obálky. Zazpívali jsme jí narozeninovou písničku a slupli jsme dobrůtku, kterou všem přinesla. :-) 

Už umíme kromě Mravenců zpívat další dvě písničky - Září a Satistiku. Takže se náš repertoár pomalu rozrůstá, navíc mají děti ještě pana učitele na hudebku, tím pádem z nich za chvíli budou chodící zpěvníky. :-) 

Moc a moc chválím děti za zjišťování informací o včelkách. Někteří donesli i zajímavé obrázky a materiály, a tak z našich skupinově namalovaných včelek a dalších materiálů můžeme postupně udělat celou nástěnku. :-) Na konci září se se včelkami rozloučíme a doufám, že děti získají první část receptu na zvětšovací lektvar. :-)

Hezký posvícenský víkend všem!

Bára Kocianová

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 19041
Měsíc: 436
Den: 16