Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. týdenní plán (od 18. 9.)

14. 9. 2017

 

TÝDENNÍ PLÁN UČIVA 18. – 22. ZÁŘÍ 2017

PŘEDMĚT

UČIVO

 

ČTENÍ

 

- Str. 14 – 17 (písmena O, U) + opakování p, v, l, k

- Hry na skládání slov a poznávání prvních a posledních hlásek

 

PSANÍ

 

- Str. 3 – 6

- kruh, ovál a dolní oblouk

 

MATEMATIKA

- Str. 12 – 15

- počítáme do 5

- číslice 1, 2, 3 – jejich čtení

- matematické hry

 

PRVOUKA

- Třída

- okolí školy

 

VÝTVARKA, PRACOVKA

- Tvoření a skládání z papíru

- barvy podzimu

AKCE

 PONDĚLÍ 18. 9. – OSLAVA NAROZENIN ANIČKY Š. (SLAVÍ V NEDĚLI)

PÁTEK 22. 9. - PŘIVÍTÁME PODZIM

 

 

Vážení rodiče,

máme za sebou druhý týden školy, který už byl opravdu "naostro". Pracovali jsme spolu s dětmi pilně a myslím, že jsme toho stihli opravdu hodně.

Na začátek bych ještě chtěla všechny upozornit na výskyt vší v naší třídě, proto prosím o důkladné a pravidelné prohlížení vlasů a použití kvalitních přípravků. Je to skutečně boj, tak buďte trpěliví. 

Dále chci říct, že od pondělí 18. 9. už pro děti nebudu ráno chodit do šatny, proto všechny žádám, aby děti chodily do školy včas. Nestačí přijít v 7:40, choďte prosím dříve, v 7:40 by děti již měly být ve třídě, aby se stihly připravit na hodinu a případně si popovídat s kamarády. Budu na tom skutečně trvat, protože každé zdržení je pro nás problém a děti jsou pak i zbytečně vystresované, když přijdou pozdě.

Dětem jsem včera vybírala notýsky a zapsala jim první známky, samozřejmě jenom dobré. :-) Všimla jsem si u některých, že ještě nemají vyplněné informace na první straně, proto prosím o doplnění. 

Děti během týdne dostaly modré desky na matematiku, červené na ČJ, zelené na prvouku a mají u mě i žluté na angličtinu. Pokud v deskách nebude domácí úkol, mohou si je spolu s dalšími věcmi nechávat ve třídě v šuplíčku.

Ve čtvrtek jsme se fotili jak společně, tak děti jednotlivě. Je to focení nabídkou, to znamená, že si fotky můžete a nemusíte zakoupit. Prosím, abyste pečlivě sledovali týdenní plány a případně sešity se sovou (s informacemi). Některé informace do sešitu dávat nebudu, tak ať jste v obraze.

V rámci školního klubu a družiny ještě nabízí paní vychovatelka Věra Liptáková (zdarma pro ty, co do družiny chodí) dětem kroužek sborového zpěvu. Pokud o něj máte zájem, stačí mi buď napsat o přihlášku, nebo to vzkázat po dětech (v pondělí se zeptám, kdo má zájem). Kroužek bude od čtvrtka 21. 9. vždy od 14:00 do 14:50, kdy děti paní vychovatelka vyzvedne i odvede do družiny. 

K výuce:

ČJ

- krásně vše stíháme, děti jsou šikovné, i když to hlavní teprve začne - příští týden začínáme samohláskami O a U; je třeba s některými dětmi neustále trénovat psaní svého jména (aby nepsaly špatné tvary písmen,, směr čtení...); celý týden jsme se setkávali s písmeny V, L, K a také částečně s J, S; dále jsme uvolňovali ručičky (pomáhali jsme hledat pejskovi kost, běhali jsme mezi kostkami, pile jsme dokreslovali zuby...); odhalovali jsme první písmenka podle obrázků, snažili jsme se rozumět robotí/mimozemské řeči apod.; stavěli jsme obrázky ze sirek a stavby z kostek a psali jsme o tom věty

M

- zapisovali jsme počet různých souborů obrázků; spojovali jsme počet s daným počtem puntíků; poznávali jsme geometrické tvary; odhadovali jsme; stavěli jsme z kostek; seznamovali jsme se s barevnou pravidelností; dělali jsme sluchovo- počtářskou rozcvičku; také matematicko-cvičící rozcvičky jsme měli...

Příští týden budeme věnovat počítání do 5 a číslicím 1, 2, 3.

AJ

- seznámili jsme se s rodinou, která žije ve "ŠŤASTNÉM DOMĚ" - Happy House family; známe jejich jména a naučili jsme se o nich písničku, která se dětem moc líbila, přidám na ní odkaz do sekce ODKAZY A PROCVIČOVÁNÍ 

PRV

- učíme se o škole, kdo všechno ve škole pracuje, jaké místnosti se ve škole nachází, co patří do penálu a do aktovky, byli jsme se podívat na školní zahradě, za pracovní list a práci v hodině již všichni získali první jedničku

VV/PČ

- máme za sebou první opravdu malířskou výtvarku a řekla bych, že úspěšně, chci děti pochválit, vytvořili krásné vodovkové květiny, které použijeme na výzdobu našich celoročních sobů :-); Také jsme se v rámci výtvarky přesvědčili poprvé o tom, co je to mít možnost o něčem hlasovat - děti si odhlasovaly, že sobi budou táhnout autobus, ve kterém bude celá naše třída :-).

Ještě prosím, aby příští týden všechny děti měly ve třídě vybavené kufříky. 

Snad jsem na nic nezapomněla. :-)

Hezký víkend všem!

B. K.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 30205
Měsíc: 234
Den: 8