Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. týdenní plán (od 13. 11. 2017)

10. 11. 2017

 

TÝDENNÍ PLÁN UČIVA  13. – 16. LISTOPADU 2017

PŘEDMĚT

UČIVO

 

ČTENÍ

 

- Str. 50 – 56 (písmena h, d, b)

- hry na skládání slov, čtení písmenkových hadů a slov, čtení krátkých textů

- hry s novými i známými písmenky, běhací diktát, písmenkové pohádky, skládání slov z písmenek, psaní vět a slov

 

 

PSANÍ

 

- Str. 19 - 20

- šikmá čára do liniatury, nápřeh – prohnutá čára

- psaní krátkých slov a vět tiskacím písmem

 

MATEMATIKA

- Str. 39 – 42

-porovnávání - znaky „menší než“ a „větší než“, „rovná se“; psaní číslic 0-6  sčítání a odčítání, krokování a jeho zápis, plány staveb

- matematické hry, trénink čtení a psaní číslic, tvoření úloh podle obrázků

 

PRVOUKA

- každý jsme jiný, nikdo není jako já, s každým mám něco společného

 

 

 

ANGLIČTINA

 

-  příběhy/pohádka, hraní divadla

- barvy, zvířata, části těla

- hry, písničky, tvoření, poslech

 

AKCE

úterý 13. 11. – oslava narozenin Toníka

pondělí a středa 13. a 15. 11. – individuální konzultace

pátek 17. 11. – den boje za svobodu a demokracii – státní svátek

 

Milí rodiče,

tento týden jsme opravdu zamakali. :-) I úkolů bylo hodně, a tak o víkendu ať děti kromě vyplnění sebehodnocení odpočívají. Dokonce jsme byli tak výkonní, že jsme stihli i některé učivo navíc, a tak máme dostatek času, abychom všechno stihli. Příští týden bude zkrácen o pátek a budou probíhat konzultační hodiny. Děkuji rodičům, kteří sledují stránky a zabrali si termín konzultací. Ještě Vás poprosím o vyplnění hodnotícího listu, který děti dostaly na víkend domů, abychom jej mohli využít právě na konzultacích.

Oslavili jsme další narozeniny ve třídě a hned v následujících dvou týdnech nás čekají další. Děti si navzájem vyrábí moc hezká přáníčka a opravdu se snaží a přemýšeljí, čím by oslavenci udělaly radost. :-) 

Mám radost z toho, jak děti zvládají sčítání, odčítání i porovnávání. Nadšení jsou z krokování, kdy v podstatě řešíme rovnice a úlohy, které jsou pro děti jindy dost obtížné, ale tím, že si vše hrajeme a odkrokujeme, zatím s nimi nemají větší problém. 

S dětmi jsme se už částečně poohlíželi za uplynulou dobou strávenou ve škole a jsem nadšená z toho, že děti dokáží říct, co už se naučily a pamatují si i akce a další činnosti, které ve třídě děláme. Nechci se opakovat, ale opravdu se s nimi úžasně pracuje. 

Na výtvarce jsme vytvořili krásné obrázky pomocí anilinových barev a bílých voskovek a každý nakreslil pro sv. Martina bílého koně, který skáče po papíře, na kterém se díky voskovkám objevily zářivé vločky. Děti z obrázků měly radost. Také jsme během týdne nakreslili úžasné autoportréty, které si můžete prohlídnout, až dorazíte do třídy na konzultace.

Dětem jsem už řekla, že se po pololetí budeme muset rozloučit a některé holčičky to nesou těžce. Sama jsem podobnou situaci zažila jako dítě, a vím, že to pro ně není lehké a asi je to ještě nějakou slzičku bude stát, ale mám pocit, že je lepší, že to vědí už teď. Kluci byli nadšení z toho, že je tu s námi ve třídě někdo navíc. :-) 

Hezký víkend všem.

B. K.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 19041
Měsíc: 436
Den: 16